Alsós tevékenységek 2013

Nyári napközi 2013
Tanévzáró gondolatok

A 2012/13-as év eseményei

Szeptember

3.     Tanévnyitó ünnepség 2. osztály előadásában (Major E., Némethné )

27. Kirándulása Cuha-völgyében (alsó tagozat)

 

Október

      6. Idősek köszöntése Bakonyszentlászlón (Major Erzsébet)

Szereplők:   Birbauer Boglárka, Sajner Vivien, Németh Nóra,

                    Kmetti Erik, Major Gergely, Eszlinger Mátyás,

                           Heszpuk Réka, Szauber Bianka, Molnár Csenge,Zagyva Larina,

+Énekkar

+ gitárosok

/Mátyus Viktória és Levente/

     25. Illemtani és egészségnevelési vetélkedő / Molnár Zoltánné/

1-4. osztályból 4 hat fős csapat (24 tanuló)

I. Fő az egészség csapat 60p

II. Illemmanók 58p

III. Egészségbarátok  és az Illedelmes csapat 53p

 

November

      9. Bolyai Országos  Anyanyelvi csapatverseny körzeti vetélkedőjén

Győrben 4.osztályból 2 csapatvett részt. (Majorné, Kozmáné)

28 induló csapatból

19. helyezés

Nyelvtancsillagok csapata( Gulyás A., Heszpuk R.,Szauber B., Vesztergom Sz.)

26. helyeztés

Nyelvtan-sólymok csapata ( Markovics D., Molnár Cs.,Göndöcs E., Pekker B.)

   10. Foci bajnokság(Molnárné, Baloghné, Major E., Némethné)

I. 4.osztály 9p 3 rúgott gól

II. 2. osztály3p 3 rúgott gól

III. 3. osztály3p  1rúgott gól

IV. 1. osztály

 

    14. Nyílt napok 2. és 4. osztály(Major Erzsébet, Némethné,Kozmáné, Kozma Ilona)

 

    15. Nyílt nap 1. és 3. osztály ( Molnárné, Majorné,Müllerné, Kovácsné)

 

    17. Idősek napja Bakonygyiróton (Major Erzsébet)

Szereplők: mint Bakonyszentlászlón

 

   19.  Színházlátogatás Pápán

Holle anyó c. előadás  52 tanuló váltott bérletet  (Major E,)

(1.o. 14 fő, 2.o. 12 fő, 3.o.15 fő, 4.o. 11fő )

 

  21. Matematika verseny  –  Táp  

 

3. osztály         5. hely  Hutvágner Gergely 56p            (Baloghné)

13. hely Frankó Noémi 40p

 

4.osztály     3. hely  Vesztergom Szonja 55p

6. hely Molnár Csenge 45p      (Molnárné, Molnár Gyula)

/  5. osztály     2. hely van den Hövel Sven 87p

3. hely            Barbara 77p

6. osztály       1. hely Müller Viktor   96p

4. hely Heszpuk Bence      83p

7. osztály      6. hely Siffel Henrietta 68p

8. hely Steigler Viktória 65p

10. hely van den Hövel Lara

8. osztály       3.hely  Miklós Bianka 60p

6.hely  Szuhi Krisztina 39p/

30. Mesevetélkedő I. forduló /Némethné Hutvágner Erzsébet, Müllerné, Kozmáné/

Feldolgozott Benedek Elek  mesék:

Szóló szőlő, mosolygó alma, csengő barack

Szélike királykisasszony

Aranypálca

2. 3. 4.osztályokból nyolc-nyolc tanuló, összesen 24 fő

I. Mesemanók: Szauber Bianka, Müller Martin,

Major Gergely, Brondos Zsófia                      138pont

 

II. Mesehősök : Veszetergom Szonja, Eszlinger Mátyás,

Németh Dániel, Frankó Noémi                        122pont

 

III. Mesevárőrzők: Markovics Dominika, Kmetti Erik,

Hutvágner Gergely, Szita Franciska

116pont

IV. (O)kosok : Göndöcs Eszter, Birbauer Boglárka,

Zagyva Larina, Szauber Martin                                    113pont

 

V. Mesebirodalom: Gulyás Arnold,Heszpuk Réka,

Koller Veronika, Strohéber Szintia                 112pont

 

VI. Királykisasszonyok: Molnár Csenge, Klauz Evelin,

Ress Kamilla, Cserháti Brigitta             104pont

 

December

         6. Utazás a Mikulás-vonattal, találkozás a Mikulással ,

utazás lovas kocsin, játszóház, kézműves foglalkozás Vinyében,

1-3.osztály részvételével

 

8. délelőtt  Holenda Barnabás matematika verseny (Baloghné)

Résztvevők:

2.o.514 induló 20 helyezés

Brondos Zsófia 8.hely

Birbauer Boglárka 17. hely

3.o. 481 induló 36 helyezés

Ress Kamilla 26.hely

Zagyva Larina 30. hely

Frankó Noémi, Hutvágner Gergely, 31.hely

4.o.      441 induló 32 helyezés

Vesztergom Szonja 23.hely

Molnár Csenge            27. hely

Heszpuk Réka 32.

 

délután  Idősek köszöntése  Romándon (Major E., Müllerné)

Szereplők: mint Bakonyszentlászlón

+Koczner Veronika, Hutvágner Gergely, Sipos Tira

 

 11. Mikulás-naphoz kapcsolódó hagyományos

                   – mozgásos, ügyességi(Baloghné, Major E., Molnárné) és

   – szellemi vetélkedő (Némethné, Majorné, Müllerné, Kozmáné)

   Téma: Az évszakok

13. Halász Judit koncertjének meghallgatása ( Némethné)

1-4. osztályból 39 fő vett részt

( 1.o.10 fő, 2.o. 9 fő, 3.o. 13 fő,4.o. 9fő)

15. Fellépés diabetesz klub karácsonyi összejövetelén

Szereplők: 3. osztály (Müllerné, Baloghné)

18. Zeneiskolai Koncert

19. Karácsonyi műsor az idősek otthonában 

20. Karácsonyi kézműves délután 1-4- osztály

Süthető sógyurma koszorú (Baloghné)

Mézeskalács         (Müllerné)

Hóember és fenyőfa alakú szaloncukortartó kartonból (Majorné)

Karácsonyfadísz filcből ,virág és szarvas papírhengerből (Major E.)

Fenyőfa hűtőmágnes dekorgumiból

és szalvétatartó gyűrű papírból (Némethné)

 21. Karácsonyi ünnepség

Szereplők:  3. osztály karácsonyi műsora (Müllerné, Baloghné)

1. és 2. osztály kántálás és regölés ( tanító nénik)

22.    Falukarácsony

Szereplők: 3.osztály

Január

29. Kalmár László Matematika verseny , házi forduló

3.osztályból:

Cserháti Brigitta,  Fock Barnabás, Frankó Noémi, Kis Zoltán Bálint

Kozma Veronika, Markovics Noémi, Ress Kamilla, Strohéber                                   Szintia, Szauber Martin, Török Balázs, Zagyva Larina

 

4. osztályból:

Szauber Bianka, Gulyás Arnold, Heszpuk Réka, Vesztergom                          Szonja, Markovics Dominika, Molnár Csenge, Göndöcs Eszter, Müller Martin

 

31. Mesevetélkedő II. forduló ( Kozma Tiborné)

Feldolgozott mesék: Ribike

Csinosomdrága ( magyar népmesék)

I. Mesemanók: Szauber Bianka, Müller Martin,

Major Gergely, Brondos Zsófia                      138pont

101 pont

 

II. Mesehősök : Veszetergom Szonja, Eszlinger Mátyás,

Németh Dániel, Frankó Noémi                        122pont

96 pont

III. Mesevárőrzők: Markovics Dominika, Kmetti Erik,

Hutvágner Gergely, Szita Franciska 116pont

67 pont

IV. (O)kosok : Göndöcs Eszter, Birbauer Boglárka,

Zagyva Larina, Szauber Martin                                    113pont

77 pont

V. Mesebirodalom: Gulyás Arnold,Heszpuk Réka,

Koller Veronika, Strohéber Szintia                 112pont

81 pont

VI. Királykisasszonyok: Molnár Csenge, Klauz Evelin,

Ress Kamilla, Cserháti Brigitta             104pont

93 pont

 

Február

  9. Farsangi bál

13. Színházlátogatás Pápán:Pimpáré és a vakvarjúcska

15. Zrínyi Ilona Matematika verseny Zirc /Baloghné/

Frankó Noémi 3.o.  117. helyezés

Vesztergom Szonja .o. 59. helyezés

Heszpuk Réka 4.o.         110. Helyezés

20. Anyanyelvi vetélkedő 2-4. osztály/Major Lászlóné, Némethné, Müllerné/

I. Szauber Bianka 4.o.

II. Strohéber Szintia 3.o.

III. Kmetti Erik 2.o.

Gulyás Arnold 4.o.(34p), Göndöcs Eszter 4.o. (33p),

Frankó Noémi 3.o.(31p), Vesztergom Szonja 4.o. (30p),

Brondos Zsófia 2.o.(29p), Major Gergely 2.o. (26p)

Szita Franciska3.o.(24p), Cserháti Brigitta 3.o.(23p),

Németh Dániel 2.o.(20p),

21. Szépíró verseny 1.o. /Major Lászlóné/

I. Markovics Kitti

II. Kovács Gábor

III. Kovács Réka

 Március

5. Écs Petőfi-napok:

Szépíró verseny : Markovics Kitti, Kovács Gábor 1. o. –Emléklap

Brondos Zsófia 2. o. – 2. helyezés

Kmetti Erik 2.o. –Emléklap

Anyanyelvi csapatverseny :  2.helyezés

Szauber Bianka 4.o., Gulyás Arnold  4.o.

Frankó Noémi 3.o., Strohéber Szintia 3.o.

7. Mesemondó délután( helyi)

1. o.                                                                           2.o.

I. Kovács Réka                                                          I. Brondos Zsófia

II. Ferenczi Petra                                                        II. Koller Veronika

Koller Hajnalka, Németh Nóra                                  III. Kmetti Erik

Klauz Evelin, Major Gergely, Sajner Vivien

 

3.o.                                                                             4.o.

I. Hutvágner Gergely                                       I. Molnár Csenge

II. Zagyva Larina                                                        II. Markovics Dominika

III. Frankó Noémi                                                      III. Gulyás Arnold

Cserháti Brigitta, Kozma Veronika                  Veres Lóránt, Miklós Mirtill,

Müller Martin, Pekker Boglárka

 

12-13. Szent László napok  Téma :  Az évszakok

Mozgásos ügyességi vetélkedő (Baloghné, Molnárné, Major Erzsébet)

I. Bakonyszentkirály

II. Bakonyszentlászló

III. Lázi

Környezetismereti vetélkedő (Müllerné, Némethné)

TÉMA: Évszakok, népszokások, hagyományok

I. Bakonyszentkirály

II. Lázi

III. Bakonyszentlászló (Müller Martin, Frankó Noémi,

Major Gergely, Wágner Lőrinc)

IV. Bakonyszentlászló( Gulyás Arnold, Szauber Martin,

Klauz Evelin, Molnár Kristóf)

Kézműves pályázat eredményei (Majorné)

1.  osztály

I.  Németh Nóra (Bakonyszentlászló)

II. Földi Zsófia Bakonyszenkirály)

III. /1. Kovács Réka

III. /2. Markovics Kitti

 

                   2. osztály

I. Major Gergely- Sajner Vivien(Bakonyszentlászló)

II. Mórocz Sold Márk ( Bakonyszenkirály)

III. Kmetti Erik-Birbauer Boglárka(Bakonyszentlászló)

 

                        3. o.

I. Markovics Noémi- Strohéber Cintia- Benis Imola ( Bakonyszentlászló)

II. Ihász Ármin( Bakonyszenkirály)

III. Kozma Veronika ( Bakonyszentlászló)

 

4. o.

I. Hídvégi Sebő( Lázi)

II.Piltmann Zsanett ( Veszprémvarsány)

II.Markovics Dominika ( Bakonyszentlászló)

 

Különdíj. A./ Grósz Patrik  ( Bakonyszenkirály)

                  B./ Lüvi Adél ( Pannonhalma)

 

Mesemondó verseny( Kozma Tiborné, Müllerné, Némethné, Majorné))

A meséket a magyar népmesék köréből kellett választani.

1-2. osztály mesemondói:

I. Brondos Zsófia 2.o. ( Bakonyszentlászló) „A bolondos ember „

II. Gilice Tamás 1.o. (Bakonyszentkirály) „Egérke piros szegélyes kék kabátja”

III. Sóki Rebeka 1.o. (Ravazd)”A mezei egér”

Különdíj: Németh Ádám (Ravazd) 2.o. „Az oroszlán és a kisegér”

Klauz Evelin 2.o. ( Bakonyszentlászló) „ A róka meg a szürke agár”

Ferenczi Petra 1.o. (Bakonyszentlászló)  „ Kutya-macska barátság

 

3-4.osztály mesemondói:

I. Zagyva Larina 3. o. (Bakonyszentlászló)  „ A nyelves királykisasszony”

II. Somogyi Kata 3.o. (Bakonyszentkirály) „ A macska”

III. Üveges Milán ( Ravazd) 3.o.  „ Orvosság rossz asszony ellen”

Különdíj: Szammer Renáta 3.o. (Bakonyszentkirály) „ Prücsök”

Markovics Dominika 4.o. (Bakonyszentlászló) „ A fiatal pár és a kotlós”

Molnár Csenge 4.o. (Bakonyszentlászló) „ A makrancos lány”

Frankó Noémi 3.o (Bakonyszentlászló)           „ A király kenyere

14. Március 15-re emlékeztünk

Kozma Tiborné, Erika néni,  Kozma Ilona,Ilike néni és Eszlingerné Gabi néni felkészítésével a 4-5. osztályosok adtak műsort.

18. Fogadóóra

Április

Kalmár László Országos Matematika Verseny megyei döntőjén Győrben

            Frankó Noémi (3.o.) 9. helyezés melyért oklevéllel jutalmazták

Vesztergom Szonja (4.o.) 11. ,

Hutvágner Gergely(3.o.) 18.

Felkészítő tanáraik: Baloghné Kovács Mária, Molnár Zoltánné és Molnár Gyula.

 

11. Költészet napja alkalmából rendezett szavalóverseny

Bakonyszentkirályon (Némethné, Major Erzsébet, Kozmáné, Müllerné, Majorné)

1-2. osztály

I. Takács Gergő 1.o.(Bakonyszentkirály)

II./ Kmetti Erik 2.o. (Bakonyszentlászló)”Kovács B.: Ma rossz leszek”

/  Németh Nóra 1.o. (Bakonyszentlászló)”Mentovics Éva: Tavasztündér merre jársz?”

III./ Sajner Vivien 2.o. (Bakonyszentlászló) „Iván Magda: Kicsi vagy nagy?”

/ Mitró Elza  1.o. (Bakonyszentkirály)

Ferenczi Petra 1.o.(Bakonyszentlászló) Weöres S. : Bóbita

Ferusz Tira 1.o.(Bakonyszentlászló) Benedek Elek: Kecske a városban

Kovács Réka 1.o.(Bakonyszentlászló) Bartos Erika : Kereplő

Major Gergely 2.o. Bakonyszentlászló) Kulcsár Miklós: Falusi történet

Mészely Bulcsú (Bakonyszentkirály), Stern Valter (Bakonyszentkirály)

3-4. osztály

I. Somogyi Kata (Bakonyszentkirály)

II. Szammer Renáta (Bakonyszentkirály)

III./Szauber Bianka 4.o. (Bakonyszentlászló) „Szilvási Cs.: A vöcsök és a tücsök”

/Cserháti Brigitta  3.o. (Bakonyszentlászló) „ Juhász Magda: Hová lett az ellenőrzőm”

Benis Imola 3.o. (Bakonyszentlászló) „ Heltai Jenő: Ballada a három patkányról”

Zagyva Larina 3.o. (Bakonyszentlászló) Lackfi János: Huzakodó

Vesztergom Szonja  4. o. (Bakonyszentlászló) „ Szilvási Cs.: Uborék”

Markovics Dominika 4.o.(Bakonyszentlászló) „Mentovics Éva: Az én anyukám”

Német Kitti, (Bakonyszentkirály), Stanka Klaudia, (Bakonyszentkirály)

Palicsek Réka, (Bakonyszentkirály), Simányi Laura(Bakonyszentkirály)

20. Ültess fát! –program – Vinye

         Néptánccsoportok 1-3. osztály

Moderntáncok 2. 3. osztály(farsangi táncok)

Ugróköteles csoport fellépése

24. Színházlátogatás: Hetvenkedő János

25. Szemétszedés

 

Május

6. Anyák napja –Ünnepségek osztályonként

13. Szülői értekezlet és fogadóóra

22. 1.o. osztálykirándulás Zircre

23. Óvodások látogatása Ismerkedés a tanító nénikkel és az interaktív táblával

(Müller Gáborné, Baloghné Kovács Mária)

23. Mesevetélkedő III. forduló /Müller Gáborné, Molnárné, Kozmáné, Némethné/

Feldolgozott mesék: Mátyás király Gömörben

A nekeresdi bíró

Egyszer volt Budán kutyavásár

          I. Mesemanók: Szauber Bianka, Müller Martin,

                                    Major Gergely, Brondos Zsófia                    370 pont

 

            II. Mesehősök : Veszetergom Szonja, Eszlinger Mátyás,

                                   Németh Dániel, Frankó Noémi                                 354 pont

 

            III. Mesebirodalom: Gulyás Arnold,Heszpuk Réka,

                                    Koller Veronika, Strohéber Szintia              322 pont

 

            IV. . Királykisasszonyok: Molnár Csenge, Klauz Evelin,    

                                               Ress Kamilla, Cserháti Brigitta                     317 pont

 

            V.  Mesevárőrzők: Markovics Dominika, Kmetti Erik,

                                   Hutvágner Gergely, Szita Franciska

                                                                                                                      311 pont

 

            VI. (O)kosok : Göndöcs Eszter, Birbauer Boglárka,

                                   Zagyva Larina, Kozma Veronika                  307 pont

 

28. Óvodások látogatása az első osztályban (Molnár Zoltánné, Major Lászlóné)

30. Előadások az egészségről

az interaktív tábla segítségével /1-4.o./

1.o.Major Lászlóné

2.o. Némethné H. Erzsébet

3. o. Müller Gáborné Labancz Mónika

4.o. Kozma Tiborné

Június

1.Versmondó verseny Láziban

1. o. Kovács Réka

2. o. Sajner Vivien(olkevél), Major Gergely

3.o. Zagyva Larina(oklevél), Cserháti Brigitta

3. Zeneiskola koncertje

5. Vetélkedő az egészséges életmódról 3-4. osztály /Kozma Tiborné, Baloghné Kovács Mária/

6.  Vetélkedő az egészséges életmódról 1-2. osztály /Molnár Zoltánné, Major Erzsébet/

7. Egészségnap

Kapitánylabda bajnokság: I. 4.o.,II.3. o. ,III. 2.o. ,IV. .o.

Ugrókötél bemutató

„Forgószínpad”4 helyszínnel osztályonként:

1.helyszín: Mesehallgatás(dohányzásellenes tanmese), beszélgetés

Ihász    Béláné és Baloghné Kovács Mária

2. helyszín: elsősegélynyújtási ismeretek és kipróbálásuk

Major Lászlóné és Molnár Zoltánné

3. helyszín: Aerobik a tornateremben

Major Erzsébet és Kozma Tiborné

4. helyszín: Interaktív játékok és totó az egészséges táplálkozásról,     táplálékokról (Müller Gáborné és Némethné H. Erzsébet)

11. Papírgyűjtés

Kerékpártúra Bakony lábánál (Baloghné Kovács Mária, Müller Gáborné Labancz Mónika)

18. Tanévzáró ünnepély 1. osztályosok előadásában

Molnár Zoltánné és Major Lászlóné)

Nyári napközi  június 17-től 27-ig 31 fővel

Programok:

17. Győr Állatkert

18. Közösségi és társas játékok

19. Kézműves foglalkozások

20. Túra-Likaskő

 

24. Máléhegy – számháború, palacsintasütés

25. Uszoda,Árkád

26. Győr Ugripark

27. Akadályverseny

 

29. Falunap

Fellépnek:

Ugrókötél csoport

2. és 3. osztály modern táncokkal

 

Ugróköteles csoport 24 alsós tanulóval többször szerepelt sikeresen.

Falunapok:  Bakonyszentlászló

Bakonygyirót

Külsővat

+ 182 napban tanítottunk is

 

Lejegyezte: Némethné Hutvágner Erzsébet

Nyári napközi 2013
Tanévzáró gondolatok