Beszámoló a fiú labdarúgó-csapat munkájáról

Az idei tanévben a 7. és 8. osztályból kialakított fiú labdarúgó csapat elindult a Diákolimpián, ahol első nekifutásra, egy izgalmas és góldús mérkőzésen sajnos, alul maradtak. Ennek a mérkőzésnek a tápi iskola tornaterme adott otthont, és ellenfelünkként a tápszentmiklósi iskola diákjai szolgáltak. Kezdetben vezettünk, de sajnos az ellenfél mindig tudott egyenlíteni, és így az utolsó percekben át is vették a vezetést. Míg a félidőt 2:2-es eredménnyel zártuk, a második félidőt már 5:3-as vereséggel. A lelkesedésünk egy kicsit megtört, de aztán jött egy meghívás Pannonhalmára, a teremtornára. A teremtornán 4 csapat vett részt: Pannonhalma, Écs, Tápszentmiklós és Bakonyszentlászló. Mindjárt az első mérkőzést a rendező csapattal kezdtük, amelytől sajnos vereséget szenvedtünk (5-0). A második mérkőzést a már ismert ellenféllel Tápszentmikóssal játszottuk, amelytől, megint egy jó játék után egy gólos vereséget szenvedtünk (3-2). Az utolsó mérkőzést Écs csapata ellen vívtuk, amelyen döntetlen eredményt tudtunk kihozni (2-2). Egy gólkülönbséggel lemaradtunk a dobogóról.

Ahhoz képest, hogy a fiúk most vettek először részt egy teremtornán, képességeikhez és tudásukhoz mérten együttműködve, igazi csapatként dolgoztak, a kevésbé sikeres végeredmény sem kedvetlenítette el őket. A következő tornán remélhetőleg már rutinosabban dolgoznak, jobb eredményt tudnak a fiúk elérni.