A 2011-2012. tanév alsós rendezvényei

A 2011-2012-es tanév fő történései

A 2011/2012. tanév eseményei:

Alsó tagozat

 

 Szeptember

1.Tanévnyitó ünnepség 2. osztály előadásában (Müllerné, Baloghné)

Játékos szabadidő az óvoda udvarán a régi társakkal (3 alkalom)

14. Táncház a zeneiskola szervezésében

22. Kirándulás Kisbérre                 Helytörténeti Múzeum, Makett park

29. Őszi túra a Cuha-völgyében

 

Október

DIFER- teszt elvégzése 1. o. (Némethné)

 

26. Táp matematikavetélkedő:

Ónodi Barbara 4. osztály I. hely

van den Hövel Sven 4.osztály IV.hely

Heszpuk Réka 3.osztály IV. hely

 

November

9. Színházlátogatás, Pápán

10. Egészségügyi vetélkedő (Molnár Zoltánné)

11. Anyanyelvi vetélkedő Győr (Major Lászlóné)

         15. Nyílt nap       1-2. osztály

16. Nyílt nap       3-4. osztály

25. Foci délután a tornateremben (alsó tagozatosok osztályonkénti                 barátságos mérkőzései)

 

December

6. Mikulás érkezése az iskolába -délelőtt

Séta Győr belvárosában, a karácsonyi vásárban és az Árkádban-délután

 

9. Mikulás-napi szellemi vetélkedő (Némethné,Müllerné, Majorné)és

Mikulás-napi torna (Baloghné, Major E., Molnárné)

 

10. Holenda Barnabás matematika verseny

2. osztály: 14. Ress Kamilla

16. Hutvágner Gergely    a csoport 37-ből 20 hely

27. Frankó Noémi

28. Zagyva Larina

3. osztály:  20. Vesztergom Szonja

23. Molnár Csenge

Heszpuk Réka

4. osztály:   10. Ónodi Barbara

19. van den Hövel Sven

12. Színházlátogatás Pápán

 

15. Zeneiskolai koncert

 

19. Karácsonyi játszóház kézműves foglalkozások ( minden alsós)

 

20. Témanap (Projekt nap)

1. o.: A tél

 

21. Karácsonyi műsor 3.osztály (Molnár Zoltánné , Majorné Lászlóné)

Január

 

12.    Hétmérföldes csizmában – mesevetélkedő (helyi)

2.osztály (2 csapat)

Benis Imola, Ress Kamilla, Strohéber Szintia, Hutvágner Gergő;

Frankó Noémi, Cserháti Brigitta, Zagyva Larina, Szita Franciska

3. osztály (3 csapat):

Göndöcs E., Gulyás A., Müller M., Vesztergom Sz.,

Ördög E., Miklós M., Erdész K., Pekker B.,

Továbbjutottak az alábbi csapatok:

Heszpuk Réka, Markovics Dominika, Szauber Bianka, Molnár Cs.

4. osztály(2csapat):

Triebl Bianka, Pázler Martina, Ónodi Barbara, Puchinger Cintia,

van den Hövel Sven, Németh Anita, Horváth Dominika, Szabó K.

 

24.    Hétmérföldes csizmában – mesevetélkedő (helyi)

 

Kalmár László matematika verseny I.forduló (helyi)

3. osztály: Müller Martin, Markovics Dominika, Szauber Bianka,

Heszpuk Réka, Molnár Csenge

4. osztály: Hoffmann Noémi, Ónodi Barbara, van den Hövel Sven,                                    Horváth Dominika, Nagy Gábor

Február

12.    Zrínyi Ilona matematika verseny II. forduló (megyei)

3. osztály: Molnár Csenge, Heszpuk Réka, Vesztergom Szonja

 

  1. Színház, Pápa

Óz, a nagy varázsló c. előadás

 

  1. 20.  Szülői értekezlet
    1. 24. Farsang

 

28.    Hétmérföldes csizmában mesevetélkedő Bőny (Major Lászlóné)

A továbbjutott csapatok részvételével.

 

  1. 28. Szent László napok

Testnevelés vetélkedő (Baloghné, Molnárné, Major Erzsébet)

  1. Veszprémvarsány 54p
  2. Bakonyszentlászló 54p
  3. Écs-Ravazd 50p
  4. Bakonyszentkirály 41p
  5. Lázi 39p

Környezetismereti vetélkedő (Müllerné, Némethné)

  1. Bakonyszentlászló 216p
  2. Bakonyszentkirály 199p
  3. Veszprémvarsány 196p
  4. Écs-Ravazd 189p
  5. Lázi 186p

 

  1. 29.           Szent László napok Téma : A cirkusz

Kézműves pályázat eredményei (Majorné)

1-2. osztály

I. Benis Imola-Strohéber Szintia(Bsztlászló)

II. Ihász Ármin (Bszentkirály)

III. Grósz Benjamin ( Bszetkirály)

3-4.osztály:

I. Orosz Krisztina-Dávidházi Laura(Bszentkirály)

II. Gregosits Lilla(Veszprémvarsány)

III. Markovics Dominika-Szauber Bianka (Bszentlászló)

Különdíj: Cseh Natália (Lázi)

Összesen 42 munkadarab érkezett:

1.o: 11 fő

2.o.: 12 fő

3.o.: 12 fő

4.o.: 7 fő

 

Mesemondó verseny (Némethné, Majorné, Müllerné, Baloghné)

1-2. osztály

I. Zagyva Larina(Bszentlászló)

II. Brondos Zsófia(Bszentlászló)

III. Szammer Renáta( B.szentkirály)

     Hutvágner Gergely(Bszentlászló)

 

 

3-4. osztály

  1. I.                   Hoffmann Noémi
  2. I.                   Somogyi Kata   (B.szentkirály  )
  3. II.                Ónodi Barbara

 

Március

         8. Nőnap (Major Erzsébet, Némethné)

             1. osztályosok  és a színjátszó kör tagjainak műsora

 

            Kalmár László matematika verseny II. Ford. (megyei)

                   Ónodi Barbara 4.o.

        

 

20. Anyanyelvi vetélkedő ( Major Lászlóné)

                   I. Vesztergom Szonja  41pont

                   II. Gulyás Arnold  40p

                   III. van den Hövel Sven 39p

                   IV. Frankó Noémi 39p

                   Heszpuk Réka38p, Ónodi Barbara33p, Pázler Martina31,

                        Hutvágner Gergely28p, Göndöcs Eszter 28p, Kecskés Bence23p,

                        Strohéber Szintia20p, Benis Imola 17p

                                                                                                                                                                                                                                          

                  Szépíró és helyesírási verseny 1.o. (Majorné)

                   I. Brondos Zsófia 91p

                   II. Klauz Evelin 90p

                   III. Birbauer Boglárka 83p

                   Kmetti Erik 82p, Németh Dániel 72p, Eszlinger Mátyás 65p, Sajner Vivien és Horváth Dániel 61p, Szekendi Imre 46p, Koller Veronika 44p

 

22. Nyílt nap az 1. osztályban (Major Erzsébet, Némethné H. Erzsébet)

 

26. Úszás soktatás ( kb. 40 fő)

28. Úszásoktatás

30. Úszásoktatás

 

Április

  1. 2.     Úszásoktatás

 

 

4. Szavalóverseny Bakonyszentkirályon

1. korcsoport:       I. Zagyva Larina

                                   III. Kmetti Erik

2. korcsoport:       II. Németh Anita  

 

16. Kapitánylabda bajnokság 1-4. osztály

            I. 3. osztály

          II. 4. osztály

         III. 1. osztály

         IV. 2. osztály

 

20. Ültess fát! nap Vinyében

         Fellépők: 1. osztály  Bohócok tánca és néptánc

                          2. osztály néptánc

                         Ugróköteles csoport

 

  1. 25.              Színház

                    Fűszermadár c. előadás

 

Május

         7. Anyák napi köszöntések osztályonként

        

         24. Osztálykirándulás 1. o.  Veszprém

         30. Zeneiskolai koncert

 

Június

1.  Osztálykirándulás 4. o. Komárom

5. Osztálykirándulás 2. o. Tata

6. Osztálykirándulás 3. o. Balaton

 

7. Óvodások látogatása az iskolában ( Molnár Zoltánné, Major Lászlóné)

 

14. Gyermeknap Ördögrét

         Akadályverseny ügyességi és szellemi feladatokkal csapatonként

 

15. Tanévzáró ünnepély 1. osztály (Major Erzsébet, Némethné H. Erzsébet)

A 2011-2012-es tanév fő történései