A 2011-2012-es tanév fő történései

Nyári napközis foglalkozások a szentlászlói iskolában
A 2011-2012. tanév alsós rendezvényei

A 2011-2012-es tanév fő történései

Egész iskolát érintő

  • Az iskola szerepe: tudás- és értékközvetítés, fegyelmezett és művelt ember kinevelése.
  • 153 kezdő, 155 befejező tanuló, 183 tanítási nap
  • Igazolatlan órák miatt nem kellett senkitől sem letiltatni a családi pótlékot, több tanuló szülei azonban felszólítást kaptak.
  • A tanulói magatartás, illem, felelősségvállalás terén még akad javítanivaló.
  • Témanapok: A tűz, Változó szemlélettel, Az időjárás.
  • Természetvédelem: „Ültess fát!” vinyei programon szereplés és részvétel.
  • Tisztasági akció a faluban és a bekötőutakon, papírgyűjtés.
  • Túrák, kirándulások – a rendkívüli természeti környezet megismerése.
  • Úszásoktatás Győrben.
  • Színházlátogatás (Pápa, Győr), hangverseny-látogatás.
  • Művészeti iskola képzései, szereplései.
  • Farsang.
  • Helyi sportversenyek.

Alsó tagozat

  • Egészségügyi vetélkedő helyben.
  • Anyanyelvi vetélkedő helyben és Győrben.
  • Helyi mesemondó verseny
  • Hétmérföldes csizmában országos mesevetélkedő.
  • Tápi matematika vetélkedő: Ónodi Barbara 1., van den Hövel Sven 4., Heszpuk Réka 4.
  • Szent László Napok
    • Környezetvédelmi vetélkedő (1. Bakonyszentlászló)
    • Mesetorna (2. Bakonyszentlászló)
    • Mesemondó verseny: Zagyva Larina, Brondos Zsófia, Hutvágner Gergő. Hoffmann Noémi, Ónodi Barbara.
    • Kézműves pályázat: Benis Imola, Stohéber Szintia, Markovics Dominika, Szauber Bianka
  • Écsi anyanyelvi vetélkedő: 3. Bakonyszentlászló, Hoffmann Noémi 3.
  • Mikulás délután játékos vetélkedőkkel.
  •  Karácsonyi műsorok, kézműves foglalkozások.
  • Fellépés: Bakonyszentlászlón és Romándon.
  • Ültess fát – műsor: 1. osztályosok és az ugrókötelesek.
  • Anyák napi műsorok.
  • Nyílt napok tartása, a leendő elsősök fogadása, bemutató tanítások.
  • Zrínyi Ilona matematika verseny: Molnár Csenge, Heszpuk Réka, Vesztergom Szonja.
  • Holenda Barnabás megyei matematika verseny – 9 bakonyszentlászlói induló – középmezőny: Ress Kamilla, Hutvágner Gergely, Frankó Noémi, Zagyva Larina, Vesztergom Szonja, Molnár Csenge, Heszpuk Réka, Ónodi Barbara, van den Hövel Sven.
  • Kalmár László matematika verseny: Ónodi Barbara.

Felső tagozat

  • Teleki Pál földrajzverseny: Miklós Bianka 3.
  • Kaán Károly megyei természetismereti verseny: van den Hövel Lara 4., Müller Viktor 4. helyezés.
  • Maróth Rezső matematika verseny: Müller Viktor 13., Heszpuk Bence, Siffel Henriett.
  • Simonyi Zsigmond helyesírási verseny: Steigler Viktória bejutott a megyei döntőbe, nem tudott részt venni rajta.
  • Tápi területi magyar verseny: Steigler Viktória 1., Siffel Henriett.
  • Tápi magyar: Ónodi Barbara 1., van den Hövel Sven 4., Müller Viktor 3., Heszpuk Bence 4., Siffel Henriett 2., va den Hövel Lara 5.
  • Egészséges életmód – kistérségi verseny.
  • Pápateszéri környezetvédelmi verseny: 3. helyezés.
  • Lövészet: országos bajnokság: Albert Dorina, Mázi Klaudia, van de Hövel Lara országos bajnokok, fiúk: Steigler Bence 9., Szabó-Molnár Ádám 27. További eredményes lövészeink: Steigler Viktória, Rotaridesz Gábor, Szauber Norbert, Sári Patrik, Török Klaudia.
  • Kompetencia – tavalyi eredmények, 6. 8. községi iskolák szintjén jónak mondhatóak.
  • Felvételik: matematika 38 %, magyar 41 % – nem jó, sok a meggondolatlanul középiskolába jelentkező.
  • Továbbtanulás: gimnázium: 2 fő, 6 szakközép, 7 szakképző.

Győr – 12 fő, Zirc – 2 fő, Pápa – 1 fő.

Diákönkormányzat

  • Túra a Cuha-völgyben, fürdőzés Pápán.
  • Részvétel a szüreti felvonuláson és a töklámpás rekordkísérletnél-
  • Táncház, karaoke, kézműves foglalkozások.

Köszönet:

  • Jan Brondos – almaszállítmányok.
  • van den Hövel Éva – bécsi segélyszervezettel kapcsolattartás.
  • Veszprémvarsányi Önkéntes Tűzoltók – előadás, bemutató.
  • Némethné Fekete Ilona: az iskola díszítéséért.
  • Borbély Attila – szódavíz biztosítása rendezvényekhez.
  • Volf Ferenc – kenyér biztosítása rendezvényekhez.
  • SZMK – rendezvények lebonyolítása.
  • Fenntartó önkormányzatok, Sebestyén Vince, Klauz Dezső, Lehner Dezső, Müller Gábor polgármester urak.
  • Polgárőrség: Tomolák László, rendezvények biztosítása.
  • Szücs Gábor – a lövészklub vezetéséért, országos eredményekért
  • Kultindex – a környezetvédelmi projekt irányítása.
  • Szakács Sándor tanár úr – projekt segítése.
  • Bajner Attila erdészeti igazgató – erdei programok támogatása.
  • Technikai dolgozók.
  • Pedagógusok.

Jeles tanulók

 

  1. Birbauer Boglárka
  2. Kmetti Erik
  3. Fok Barnabás
  4. Ress Kamilla
  5. Strohéber Szintia
  6. Kozma Veronika
  7. Szita Franciska
  8. Markovics Dominika
  9. Molnár Csenge
  10. Vesztergom Szonja
  11. Heszpuk Bence
  12. Kozma Klaudia
  13. Müller Viktor
  14. Voznek Levente


Kitűnő tanulók

 

  1. Brondos Zsófia
  2. Frankó Noémi
  3. Hutvágner Gergő
  4. Zagyva Larina
  5. Heszpuk Réka
  6. Szauber Bianka
  7. van den Hövel Sven
  8. Ónodi Barbara
  9. Lakatos Mirtill
  10. Fribiczer Nóra
  11. van den Hövel Lara
  12. Siffel Henriett
  13. Steigler Viktória
  14. Miklós Bianka


Igazgató dicséretek: Müller Viktor, van den Hövel Lara, Miklós Bianka, Berzsényi Katalin, Mázi Klaudia, Albert Dorina.

Nevelőtestületi dicséret: van den Hövel Lara.

Nem hiányoztak: Eszlinger Mátyás, Németh Dániel, Fok Barnabás, Albert Viktória, Halász Richárd, Csiszer Bianka, van den Hövel Sven, Fok Vanda, van den Hövel Lara, Kucsera Bálint, Fribiczer Bence, Ferenczi Bence

 

Nyári napközi: külön terv szerint

Tankönyvek rendelése folyamatban

Iskolakezdés: 2012. szeptember 3. (hétfő).

 

A Változó szemlélettel projekt értékelése, a „Ne pazarolj!” fotópályázat eredményhirdetése.

Nyári napközis foglalkozások a szentlászlói iskolában
A 2011-2012. tanév alsós rendezvényei